Üniversite Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı.

LYS 2017 ek yerleştirme sonuçları açıklandı... Ek yerleştirme kayıtları ne zaman?

2017 LYS ek yerleştirme sonuçları 12 Eylül Salı günü ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden açıklandı. Ek yerleşmeyle üniversite eğitimine hak kazanan adaylar şimdi büyük bir merakla 'LYS ek yerleştirme kayıtları ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor.

LYS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması ardından gözler kayıt sürecine çevrildi. Resmi siteden yapılan açıklama ile birlikte LYS 2017 ek yerleştirme sonuçları için meraklı bekleyiş son buldu. Kayıtlar için ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya kilitlenen vatandaşlar, konunun detaylarını araştırmaya başladı. Peki ek yerleştirme kayıtları ne zaman?

EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

EK KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

2017-2018 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 13-19 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

2016 YILINDA 58 BİN KONTENJAN BOŞ KALDI

2016 yılında gerçekleştirilen yerleştirme işlemleri çerçevesinde örgün eğitim programlarında toplam 137 binlik kontenjanda, 58 bin öğrenci bir programa yerleştirilemedi. Açıköğretim programlarında ise 49 bin kontenjan için tercihte bulunan öğrencilerden 8 bini herhangi bir programa kaydedilmedi. 

Kaynak:www.hurriyet.com.tr